Evet yanlış duymadınız bu cihaz 60 TL’ye her türlü Siber Savunma işlemini yapabilme kapasitesine sahip.

Not : Bu kaynak sadece bir öğretici olup yaptığınız işlemlerden kesinlikle kendiniz sorumlu olursunuz.

Peki bu kart ne mi ? Tabi ki Raspberry Pi Zero W.

Eğer daha önce “Raspberry Pi Zero W” ve “Raspberry Pi ile WEB Sitesi Açma | .COM | En Kapsamlısı !” yazılarımı incelediyseniz Raspberry Pi kartının çok yetenekli olduğunu bilirsiniz.

Bu doğrultuda bir geliştirici uygun fiyatlı neredeyse USB-Bellek boyutlarında ve en önemlisi güç tüketimi az olan bir kart olan Raspberry Pi Zero W tercih eden geliştirici bu sisteme uygun bir Kali-Linux işletim sistemini özelleştirerek ekstra özellikler eklemiştir.

Nasıl Kurulur ?

Öncelikle bir SD – Card gerekiyor ve en az 8 GB olmalı büyük ihtimalle ama test etmediğim için kesin bir şey söyleyemeyeceğim ben ama yine de riske girmeyin 16 GB SD – Card kullanın

SD Kart Formatlama

SD kartınızı bilgisayarınıza taktıktan sonra dosya yöneticisinde SD karta sağ tıklayıp “Biçimlendir” adlı bölümü kullanarak kartı sıfırlayın.

İşletim Sistemini Kurma

İşletim sisteminin linki :

Drive

RAR şifresi :

onurias.com

Bu kısımda “win32diskImager” adında bir uygulama kullanacağız. (programın adına tıklayarak indirebilirsiniz) Programı açtığınızda şu sayfayı görmelisiniz :

Programı kurduktan sonra indirdiğiniz rar açın ve içinden .img uzantılı dosyayı çıkartın ardından programdan “Image File” adlı kısmından seçin, “Device” kısmından SD kartı seçin.

Benim kartım E, sizinki farklı olabilir.

Ardından “Write” butonuna basın ve uyarıyı kabul edin.

Ardından bitene kadar bekleyin.

Ve yazdırma işi bitti.

Raspberry Pi Kartını Çalıştırma

Öncelikle SD kartınızı Raspberry Pi’ye takın.

Şimdi ise karta güç verelim fakat burada önemli bir detay var Micro – USB kablosunu en sağdaki değilde ortadaki girişe takın ve kablonun diğer ucunu bir adaptöre değilde bilgisayarınızdaki bir girişe bağlayın.

Şimdi ise Raspberry Pi bir süre boot işlemine devam edecek.

Ardından bilgisayarınızın ağ kısmına baktığınızda tanımlanamayan ağ veya da P4wnP1 adında bir ağ veya cihaz göreceksiniz.

Şimdi ise cihaza erişmek için :

http://172.16.0.1:8000/

Bu sayfaya gittiğinizde ise karşınıza şu sayfa çıkacak :

Bu cihazın ana sayfası.

Zamanla devamı gelecek bu sistemin neler yapabildiği ve başka içerikler takipte kalın.

2 YORUMLAR

    • Aslında eklenebilir sistem kendini USB – Bellek kartı olarak tanıtabiliyor ve belirlediğiniz miktarda alan ayırabiliyorsunuz, oraya bir ses kaydı atar ve o ses kaydını açan bir kod yazarsanız işlem tamam veya bir WEB sitesi üzerinden açarsınız. USB – Bellek kartı olarak tanıtma aslında bağlandığında belli dosyaları kopyalamak için yapılmış. Örneğin .txt, .pdf veya .exe gibi farklı uzantılardaki dosyaları otomatik kopyalamak için.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz